Kertvárosi Diáksport Egyesület célja

A Kertvárosi Általános Iskolában 1989-ben megalakítottuk a DSK-t 5 szakcsoporttal. 2001-ben már Diáksport Egyesületi formában 6 szakcsoporttal funkcionáltunk. Városi, megyei szinten is egyedülálló ennyi sportágban sikeresen szerepelni a diákolimpiákon és egyéb kupákon, tornákon.

Szakcsoportjaink:

1. TORNA leány II. korcsoport, edző: Jakobinyi Éva, fiú II-III-IV. korcsoport, edző: Póka Imre
  2. TOLLASLABDA fiú-lány II-III-IV. korcsoport, edző: Morauszkiné Éles Edit – NYVSC utánpótlás bázisa is vagyunk
  3. LABDARÚGÁS fiú, leány I-II-III-IV. korcsoport, edző: Mirgay János – Bozsik Programban is szerepelünk
  4. TÁJFUTÁS fiú-leány I-IV. korcsoport, edző: Liskány József – NYVSC utánpótlás bázisa is vagyunk.
  5. TERMÉSZETJÁRÓ, vezető: Póka Imre
  6. KÉZILABDA III-IV. korcsoport, edző: Sivadó Miklós

Az iskolai diáksportélet 1989-ben indult be. Akkor még az iskolai sportkör 3 szakcsoportal kezdte meg működését. 2002-től DSE-ként szervezzük az iskolai sportéletet. A 6 szakcsoport nagyon sok gyermek sportiránti igényét kielégíti. Iskolánk tanulói több sportágban és korcsoportban indulnak a diákolimpiákon és a különböző kupákon. A rengeteg érem, kupa, oklevél, amit elnyertünk azt bizonyítja hogy jó úton haladunk.