Diákönkormányzat

Nyíregyházi Móricz Zsigmond Általános Iskola Kertvárosi Tagintézményében 1997-ben jött létre a diákönkormányzat. Munkája széleskörű nevelési területet ölel át, mely biztosítja, hogy minden gyerek megtalálja az iskolában az érdeklődésének megfelelő cselekvés lehetőségét. Elsőrendű feladata a tanulók érdekeinek képviselete. Véleményt nyilváníthat, javaslattal élhet az oktató-nevelő intézmény működésével és a tanulókkal kapcsolatos valamennyi kérdésben. Napjainkban különösen fontos, hogy javuljon a tanulóifjúság közérzete, az iskolához és a tanuláshoz való viszonya, önmagáért és a közösségért érzett felelősségtudata. El kell érnünk, hogy a diákok kollektíven és egyénileg is gazdái legyenek a mindennapi diákéletnek. Legalább 6 hetente képviselői fórumot tart, évente egy alkalommal diákközgyűlést hív össze. E tevékenységet Hársfalviné Hudák Erika a diákönkormányzatot segítő tanára koordinálja és gyermekvezető irányítja.

• Egyetértési joga van a jutalmazásokban és büntetésekben.
  • Véleményezési joga van a tanulókat érintő programokban.
  • Javaslattevő jogköre kiterjed az iskolai élettel kapcsolatos valamennyi kérdéskörre.

DÖK tagja lehet az iskola minden tanulója. Egyetértését, véleményét, javaslatait a nevelőtestület hagyja jóvá.