Digitális Témahét a Kertvárosi Iskolában

7. Digitális Témahét a Kertvárosi Iskolában

Ismét egy eseménydús, izgalmas és sikeres témahetet zártunk.

A héten a gyerekek megismerkedtek a biztonságos internetezéssel, amiről plakátokat is készítettek. Ezen kívül elkészítették a saját digitális lábnyomukat, amiből kiderült, hogy melyik online felületet használják a legtöbbet.

A QR-kód vadászat nagy sikert aratott. A gyerekek (kicsik és nagyok) lelkesen keresgélték az elrejtett kódokat. Itt még nem ért véget a feladat, ugyanis a megtalált betűkből egy nevet kellett kirakniuk. A megoldás (Rubik Ernő) kapcsolódott egy másik programhoz is, a Rubik-kocka bajnoksághoz. A versenyre 8 gyerkőc jelentkezett, akikre nagyon büszkék vagyunk, hiszen nem mindenki képes kirakni, főleg nem időre.

Minden várakozást felülmúlt a Robotépítő szépségverseny. 45 alkotás érkezett be, amiből nagyon nehéz volt kiválasztani a legjobbakat. Minden robot egyedi és ötletes volt. Gratulálunk a készítőknek, hiszen sok munka volt benne!

Reméljük mindenki megtalálta azt a programot, ami kikapcsolódást, szórakozást nyújtott számára!

Köszönjük az aktivitást és az érdeklődést!

A Digi7 csapata: Betti néni, Dávid bácsi és Csabi bácsi

Vélemény, hozzászólás?