Digitális Témahét a Kertvárosi Általános Iskolában

2022. április 04-08.

5G. A. M. E. R.

Kedves Alsós Gyerekek, Szülők és Pedagógusok!

Iskolánkban 5. alkalommal rendezzük meg a Digitális Témahetet, aminek a fő célja, hogy az informatika órán kívül más tantárgyakba is beépítsük a digitális pedagógia módszertanát, fejlesszük a digitális kompetenciát.

Idén újra hagyományosan, iskolai körülmények között rendezzük meg a Témahetet az alsós gyerekek körében. Fontosnak tartjuk, hogy a gyerekeket kizökkentsük a monoton hétköznapokból.

A programok összeállításánál fő szempont volt a játékosság, a motiváció és az élményszerű tanulás. A héten ezért érdekes, kreatív, gondolkodtató feladatok várnak rátok. Innen jött a hét neve is: 5G.A.M.E.R. A héten játékosokká vagyis Gamerekké váltok. Felfedezitek a virtuális világ különböző részeit. Amikor elkészültetek egy feladattal, kaptok majd egy jelvényt. A jelvényen az osztályotok jelképe lesz. Ezt kell kiragasztanotok az adott nap plakátja alá! A cél, hogy megszerezzétek mind az öt jelvényt! A jelvényeket viszont csak akkor adjuk oda az osztálynak, ha fényképet küldtök az elkészült feladatról!

1. nap: Netezz ésszel! (5G)

Napjainkban, (a digitális oktatás miatt főként) nagy hangsúlyt kell fektetni az internet veszélyeire, a biztonságos internetezésre. A cél, hogy a felkészítsünk ezekre a veszélyekre, ezeknek az elkerülésére!

2. nap: Robotok napja! (R)

A 21. században szinte már mindent valamilyen program kezel. Ma ti is betekinthettek a programozás világába. Ismerkedjetek meg a kis Bee-bottal, Zümivel és barátjával!

3. nap: NETesi! (M)

Álljunk fel a székből! Itt az ideje, hogy átmozgassuk a testünket!
Just dance, zumba, jóga, plank kihívás…

4. nap: Pixelre fel! (A)

Olvastál egy jó mesét? Készíts hozzá egy mini képregényt!
Szeretnél rajzolni egy aranyos nyuszit, de nem tudod hogyan kell? Nézd meg a videót, ahol lépésről lépésre megmutatják neked!
Szeretsz színezni, de nem akarsz több lapot elhasználni? Próbáld ki az online kifestőket! Akár életre is keltheted a rajzodat a 3D-s applikáció segítségével.

Szeretsz építeni? Készítsd el kedvenc mesehősödet a Minecraftban!

Ma szabadjára engedheted a fantáziádat! Hajrá!

5. nap: Elképesztő jövő…! (E)

Hogyan képzeled el a jövőt? Mivel fogsz iskolába vagy dolgozni járni? Repülő autóval vagy légdeszkával? Milyenek lesznek a jövő gyermekei és pedagógusai? Rajzolj, fúrj, faragj vagy építs! Használd fel a környezetedben lévő tárgyakat, amelyekre már nincs szükséged! Hiszen a jövőhöz vigyáznunk kell a Földre!

A feladatot már MA elkezdheted, hiszen pénteken az elkészült darabokból kiállítást szervezünk! A munkádat add le osztályfőnöködnek péntek reggelig! A kiállítás az alsós folyosón, a középső ajtónál lesz.

Jó szórakozást kívánunk minden résztvevőnek!

A Digi7 csapata