KÓD NAP A KERTVÁROSBAN

Az idei évben október 7. és 22. között a kódolásé a főszerep, ez az a KÓD-hét, amikor minél többen kipróbálhatják a programozás alapjait, bepillantást nyerhetnek a programozók mindennapjaiba, munkájukba, és abba, hogyan hat a digitalizáció és az informatika a mindennapi életünkre! Az Európából érkező Code Week projekt célja kimondottan az, hogy két héten át a lehető legtöbb diák ismerkedjen meg a programozás alapjaival, vagy éppen tanuljon programozni magasabb szinteken.

A Nyíregyházi Móricz Zsigmond Általános Iskola Kertvárosi Tagintézménye a LOGISCOOL munkatársai segítségével vehettek részt a programban.

Az első, a második és a harmadik osztályos tanulóink október 17-én kaptak ízelítőt a kódolás adta élményekből iskolánkban. Fontos számunkra és valljuk, hogy a kódtanulás elősegíti a digitális világhoz való közelebb kerülést. Támogatja, hogy érthető legyen számunkra a világ dolgainak működése és megteremtése a játék és a munka területén egyaránt. Kreatív és alkotó vágyunknak sem szabhat határt, sőt elindíthatja a kitalált ötletek „mozgatható formába” öntését.

Szervezői voltak tagintézményünkben: Tandiné Pataky Zsuzsa és Dr. Fogarasi Szabolcsné Képek