ÖKO-iskola II.

Azok a tevékenységek, melyeken keresztül a tanulók attitűdjét alakítjuk, a hagyományaink részét képezik. A szokásos programjainkon kívül az előző pályázatunk óta eltelt időben igyekeztünk újabb tevékenységeket bevezetni a célok elérése érdekében. Végre sikerült a Zöld Diákönkormányzatot megalakítani. Az osztályok képviselőiből, választott vezetőkkel, akik nagyon aktívak. Sikerült tankertet létesíteni, melyhez lehetőségünk volt a szükséges eszközök beszerzésére is. A környezettel való bánásmód tanításának, kipróbálásának fontos terepe adatott meg számunkra. A tankert alakítása mellett a szokottnál nagyobb mértékű tereprendezésre, fásításra, virágosításra került sor az utóbbi két évben. Ennek keretében készítettük a komposztálónkat, mely még csak kezdetleges, de a tapasztalatszerzéshez elegendő. A 2017-2018. tanévben elkészült a tankonyhánk. Nagyon szeretnek ott tevékenykedni a tanulók. Pedagógus vagy szülő segítségével háztartási fortélyokat tanulnak a fenntarthatóság jegyében. Ebben a tanévben a Földünkért Világnap alkalmából (már négy éve egy őszi jeles napon szervezünk projektnapot a programok egyenletes elosztása miatt), a Múzeumfaluban népi mesterségekkel ismerkedtünk teljes tanulólétszámmal. Ősszel egy témanapon a méhek fontosságára, veszélyeztetésére, a mézfogyasztásra, a méhészetre, mézkóstolásra szülők segítségével sikerült a tanulók ismereteit bővíteni. Ebben a tanévben külsős oktatóval, horgászattal kapcsolatos foglalkozások is voltak. Az elméleti ismereteken kívül gyakorlatban is horgászhattak a diákok. Négy csapattal is beneveztünk az Egy csepp az élet című prezentációs versenyre, melyen a 3. helyezést elérő csapatunk részesült elismerésben. Elkészült az egészséges ételeket és tanulói rajzokat tartalmazó szakácskönyvünk a tanulók gyűjtéséből, a szülők ajánlásával. Az egészség heti programunkon tavaly dietetikus volt az előadó, idén érzékenyítő foglalkozáson vettek részt osztályaink, melyet a vakok és gyengén látók szövetsége tartott, és igen hasznosnak ítéljük. A vízszennyezés csökkentésének egyik lehetősége, ha vegyszerekkel kevésbé szennyezzük. Ezért hívtunk idén egy takarítóeszközöket bemutató előadót, aki vegyszermentes tippeket adott a tanulóknak, reméljük rajtuk keresztül a szülőknek is. Tanulóink gondozzák és csodálják az akváriumot, és a befogadott hörcsögöt és pintyet. A 2018-2019. tanévre vállalt feladataink teljesítése jó ütemben halad.

www.okoiskola.hu