Napközi Erzsébet-tábor a Kertvárosi Iskolában

A Kertvárosi Iskola 2023-ban sikeresen pályázott a Napközi Erzsébet-táborra, amely 2 turnusban valósult meg 2023. június 19. – június 30. között. A 120 táborozó gyermeket sok színes program várta egész héten, valamint részükre napi négyszeri étkezés is biztosítva volt. Képek

A hétfő ismerkedéssel kezdődött, majd a gyerekek csapatokban plakátot készítettek, amire összegyűjtötték a tábor szabályait. Ezután megismerkedtek az Erzsébet-tábor dalával, amit péntekre a legtöbben meg is tanultak. Ebéd után kutyás bemutatón vettek részt, ahol a magyar kutyafajtákkal ismerkedhettek meg a gyerekek. Rövid előadás után, a tanult kutyusok ügyességi feladatokkal is elkápráztatták az érdeklődő gyerekeket.

Az Erzsébet-tábor második napját egy zenés aerobic bemelegítéssel indítottuk. A bemelegítő feladatok után izgalmas sor-és váltóversenyen csaptak össze a csapatok. A vetélkedő után a gyerekek megismerkedtek különböző sportolási szokásokkal és az egészséges életmóddal. Ezután a témához kapcsolódó feladatokkal (kvíz, igaz-hamis, puzzle) tettük próbára tudásukat. A délelőtt folyamán meghívott vendégeink boksz bemutatót tartottak, illetve beszélgettek a gyerekekkel a sport jelentőségéről. Délután pedig egy izgalmas Exatlon pályán mérkőztek meg egymással, illetve a táboroztatókkal.

Szerdán egy élményekkel teli kiránduláson vettünk részt. A gyerekekkel a Sóstói Múzeumfaluba látogattunk el. Miután körbejártuk a múzeumfalut, két érdekes programot próbáltunk ki. A bőrművesség titokzatos világába nyertünk betekintést, ahol bőrkarkötőt készítettek a gyerkőcök. Ezután egy múlt századbeli hat osztályos elemi népiskolai órán vettünk részt.

A negyedik napon reggeli után autóbusszal ellátogattunk a Nyíregyházi Egyetem Tuzson János Botanikus Kertjébe. A botanikus kertet követően átsétáltunk a tűzoltóság épületébe. A tanulók előadás keretén belül megismerték a tűzoltóság tűzoltási és műszaki mentési feladatait. A nap hátralévő részében pedig gyümölcssalátát készítettek a csoportok a táboroztatók segítségével.

Péntek délelőtt a Rétközi Sólymok Íjász és Hagyományőrző Egyesület csapata íjászbemutatót tartott. A bemutató után lehetősége volt a gyerekeknek kipróbálni, gyakorolni az íjászkodást. Ebéd után a solymászat rejtelmeibe tekinthettünk be. A magyarság solymászati múltja több mint ezer évre tekinthető vissza. A solymász mesélt a gyerekeknek a ragadozó madarak és a természet szeretetéről, a vadászmadarak bemutatásáról és neveléséről, a hagyományok ápolásáról. A solymász természetesen nem egyedül érkezett, magával hozta két solymát is, akiknek reptét csodálhatták meg a gyerekek. Az ügyes és bátor gyerekek megetették ezeket a madarakat.