A magyar népmese napja

Szeptember 30-a a magyar népmese napja. Iskolánkban, több program közül választhattak az alsó tagozatos gyerekek.

A jelmezverseny keretén belül beöltözhettek kedvenc mesehősüknek. 34 tanuló öltött magára jobbnál jobb álruhát, így nem volt egyszerű döntés a legjobbakat kiválasztani. A kreatív gyerekek megmutathatták kézügyességüket és képzelőerejüket a rajzverseny során. Az 1-2. osztályosok „A mezei egér” című meséhez készítettek illusztrációt. A 3-4. évfolyamos gyerekeknek pedig kedvenc Disney karakterüket kellett megjeleníteni valamelyik népmesében.

Fontosnak tartjuk az olvasás szeretetére való nevelést! Ennek jegyében megkértünk néhány lelkes negyedikes diákokat, hogy olvassanak fel egy-egy mesét 1-2. osztályos társaiknak. A kicsik érdeklődve, kíváncsian hallgatták a mesemondókat. Ezután pedig érdekes kvízeket oldottak meg az elhangzott mesével kapcsolatban. A nap folyamán rendeztünk egy meseolvasó versenyt is, amire 30 diák jelentkezett. Az olvasás során figyeltük a tempót, a hangsúlyt és az előadásmódot. Ezek alapján választottuk ki évfolyamonként a dobogósokat. Ezúton is köszönöm a zsűri (Judit néni, Mariann néni, Mártika néni) munkáját!

Gratulálok minden versenyzőnek! Köszönöm, hogy részt vettetek a programokon! Remélem, hogy Ti is élveztétek!