Rajzverseny

Bár még csak most csengettek be, néhányan máris elismerésben részesültek! Büszke vagyok rátok! Tégy jót, varázsolj mosolyt! című rajzversenyen eredményesen szerepelt: Czinkovszki Szabolcs Sándor Anna Szanyi Gergő Szücs Máté Drága kincsünk: A VÍZ! című rajzversenyen 2. helyezett lett: Czinkovszki Szabolcs Kis tudósok pályázat: Hirs Bence 2.hely Váradi Dávid 3.hely Nyári pillanatok: 1. hely – Szanyi Gergő 2. hely – Sztanek Gergő 3.hely – Aranyosi Tamás & Szücs Ábel & Szücs Máté Nyári élménynapló: Kiss Panka Képek

Magyar népmesék napja

Szeptember 30-a a magyar népmese napja. Iskolánkban, több program közül választhattak az alsó tagozatos gyerekek.

A jelmezverseny keretén belül beöltözhettek kedvenc mesehősüknek. 50 tanuló öltött magára jobbnál jobb álruhát, így nem volt egyszerű döntés a legjobbakat kiválasztani. A kreatív gyerekek megmutathatták kézügyességüket és képzelőerejüket a rajzverseny során. Itt egy meseillusztráció készítése volt a feladat, ahol az olvasott mesének kellett befejezést kitalálniuk. Fontosnak tartjuk az olvasás szeretetére való nevelést! Ennek jegyében megkértünk néhány lelkes negyedikes diákokat, hogy olvassanak fel egy-egy mesét 1-2. osztályos társaiknak. A kicsik érdeklődve, kíváncsian hallgatták a mesemondókat. Ezután pedig érdekes kvízeket oldottak meg az elhangzott mesével kapcsolatban. A nap folyamán rendeztünk egy meseolvasó versenyt is, amire 26 diák jelentkezett. Az olvasás során figyeltük a tempót, a hangsúlyt és az előadásmódot. Ezek alapján választottuk ki évfolyamonként a dobogósokat. A nap végén pedig egy rövid mesét néztek meg a gyerekek.

Gratulálok minden versenyzőnek! Köszönöm, hogy részt vettetek a programokon. Remélem, hogy Ti is élveztétek! Képek

Látogatás

A mai nap során a Kertvárosi Általános Iskola 2. b osztályának tanulói is a könyvtár olvasóivá váltak.

Az állomány felfedezése után nagy örömmel válogattak a gyermekkönyvek és a folyóiratok közül is.

A könyvek mellé ajándékba könyvjelzőt, valamint gyermekkönyvekkel kapcsolatos memóriajátékot kaptak.

Jó olvasást kívánok nekik! Képek